Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Więźba z fabryki

wpisy na blogu

Wpis:  EMMA 2 - parterówka ale ze strychem.

Blog:  dachymitek
Data dodania: 2013-07-30
wyślij wiadomość

„Emma 2” to projekt z popularnej pracowni „Horyzont” (=> zobacz projekt). Jest to nieduży, przytulny parterowy dom dla 2-4 osobowej rodziny. Prosta, zwarta bryła domu, dwuspadowa konstrukcja dachu gwarantują niski koszt budowy.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Konstrukcja dachowa została wykonana w technologii płytek kolczastych przez firmę „WEST MALL” z Prochowic k. Legnicy (www.westmall.com.pl) .  Wiązary są tutaj zarówno więźbą jak i stanowią konstrukcję stropu.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Konstrukcja został wyprodukowana w oparciu o precyzyjną dokumentację warsztatową a każde połączenie dochodzących do siebie elementów zostało zaprojektowane przez konstruktora.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Wiązary zostały wykonane ze szwedzkiej tarcicy świerkowej w pełni odpowiadającej polskim normom. Wymagają one mianowicie aby drewno było poddane sortowaniu do odpowiedniej klasy wytrzymałości (tu zastosowano klasę C-24) oraz było wysuszone. Ponadto wszystkie elementy były wystrugane.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Dzięki wiązarom z płytkami kolczastymi można było wygospodarować w poddaszu pożyteczne pomieszczenie gospodarcze – strych.
blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Warto dodać, że cały montaż trwał jeden dzień.  
blog budowlany - mojabudowa.pl
Przemysłowo wykonanie wiązarów zagwarantowało bardzo dużą dokładność wymiarów elementów. Dzięki temu uzyskano idealnie równe połacie dachowe.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
 

Wpis:  Dom"Z 69" - dom gotowy w 75 dni. Projekt+Budowa.

Blog:  dachymitek
Data dodania: 2013-07-22
wyślij wiadomość

Projekt „Z69” to bardzo interesująca propozycja z pracowni „Z500”. Funkcjonalny układ pomieszczeń, obszerne pokoje, pomieszczenie gospodarcze przy kuchni – wszystko to zapewnia komfort użytkowania na co dzień. Z centralnego holu dostępne są poszczególne strefy domu. Boczne skrzydło domu to jego część reprezentacyjna, na którą składa się przestronny salon. Część mieszkalną domu stanowią trzy pokoje i łazienka. W pokojach zaprojektowano duże powierzchnie okien, dzięki czemu pomieszczenia są dobrze doświetlone.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Porozumienie trzech firm pozwoliło zaoferować inwestorom projekt domu Z69PR połączonego z budową. To idea nowatorska i korzystna dla klienta. Koncepcja została oparta na wieloletniej praktyce, co pozwoliło zoptymalizować koszty. Po wybudowaniu kilkunastu domów dostawcy już doskonale znają potrzebną ilość materiałów i przetestowali najlepsze rozwiązania. Przy tej koncepcji inwestor unika tzw. nieprzewidzianych wydatków, których w czasie trwania budowy jest całkiem sporo. Budowa „Z69PR” („projekt+budowa”) jest czysta, logistycznie zoptymalizowana, a poziom strat materiałowych ograniczony do minimum. Klient umawia się na cenę i ta obowiązuje do końca budowy.

Technologia konstrukcji
Ściany domu są wykonane z keramzyty czyli wypalonej w bardzo wysokiej temperaturze glinie. Jest to system firmy PRAEFA. Ściany w tej technologii są idealnie gładkie – po przecierce gipsowej są gotowe do malowania.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Konstrukcja więźby to prefabrykowane wiązary łączone płytkami kolczastymi. Wykonuje je firma MODERNDACH na nowoczesnych liniach technologicznych i w oparciu o precyzyjną dokumentację produkcyjną. Jak materiał jest używane wyłącznie drewno zgodne z polską normą tzn. poddane sortowaniu pod względem wytrzymałościowym oraz wysuszone.
blog budowlany - mojabudowa.pl


Warto dodać, że sprzedawca domu – firma EXPOBUD dostarcza klientowi gotowy dom w podwyższonym standardzie deweloperskim wraz z instalacjami na centralny odkurzacz, okablowaniem domu inteligentnego, gotowym tarasem. Od momentu wejścia na budowę ( inwestor przygotowuje tylko fundament), potrzeba tylko 75 dni, aby przekazać gotowy dom z gładkimi ścianami jednokrotnie pomalowanymi na biało.

Wpis:  Zobacz projekty w trójwymiarze.

Blog:  dachymitek
Data dodania: 2013-07-17
wyślij wiadomość

Na stronie internetowej Mitek Industries są zamieszczone setki projektów konstrukcji dachowych do projektów typowych domów z wielu popularnych pracowni  (zobacz => tutaj).
blog budowlany - mojabudowa.pl
Projekty gotowych więźb do domów pracowni "Z500"

Dzięki bezpłatnemu programowi "RoofCon Viewer" (do ściągnięcia ze strony www.dachymitek.pl ) inwestor może zobaczyć wszystkie szczegóły konstrukcji. Można dokonać wydruków całości więźby lub jej poszczególnych elementów.
blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plWidok konstrukcji dachu na ekranie programu "RoofCon Viewer".

Program jest prosty w obsłudze. Zakłady wiązarów - klienci Mitek Industries przygotowując oferty  załączają pliki "RoofCon Viwer". Dzięki temu inwestor może zapoznać sie z oferowaną konstrukcją. W razie jakichkolwiek zmian w projekcie ułatwiona jest komunikacja, zwłaszcza, że każdy element więźby ma swój symbol.

Wpis:  Więźba - jak powstał Klejnot.

Blog:  dachymitek
Data dodania: 2013-07-08
wyślij wiadomość

Projekt "Klejnot" z pracowni projektów typowych "MG PROJEKT" (=> zobacz projekt) to nieduży budynek dla trzyosobowej rodziny lub młodego małżeństwa z małymi dziećmi. Może być również użytkowany jako letniskowy. Prosta bryła domu bez udziwnień umożliwia łatwą i tanią budowę. Konstrukcja więźby dachowej została wykonana przez zakład prefabrykacji konstrukcji dachowych COMPLEX z Borkowa k. Gdańska ( => zobacz stronę internetową).
Na początku zapytanie inwestorki trafiło w ręce wyspecjalizowanych konstruktorów, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie wiązarów z płytkami kolczastymi. Został opracowany projekt więźby.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Następnie oprogramowanie Mitek Industries wygenerowało dokładną dokumentację produkcyjną, specyfikującą każdy element oraz każde połączenie. Lista elementów do wycięcia została wysłana w formie elektronicznej do sterowania piły.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Wszystkie elementy prefabrykowanej więźby-wiązary zostały wyprodukowane na specjalistycznych maszynach na hali produkcyjnej.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komplet elementów wysłany na budowę. Po 2 dniach, montaż wiązarów, które stanowią  zarówno więźbę jak i konstrukcje stropu był ukończony.
blog budowlany - mojabudowa.pl

W konstrukcji dachowej wykonano przestrzeń na nieduże pomieszczenie gospodarcze - strych.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Warto dodać, że prefabrykowane wiązary wykonuje się z tarcicy zgodnej z polskimi normami tj. klasyfikowanej pod względem wytrzymałościowej i wysuszonej. Tarcica na więźbę jest również wystrugana.
blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Wpis:  Drewniany stropodach.

Blog:  dachymitek
Data dodania: 2013-07-04
wyślij wiadomość

Wśród projektów typowych coraz większą popularnością cieszą się tzw. "domy w stylu śródziemnomorskim". Są to budynki o prostej bryle sprzyjającej energooszczędności. Nie ma tu problemów z wykorzystaniem przestrzeni mieszkalnej gdyż brak skosów pwoduje, że pokoje są "ustawne". Jednym z projektów tego typu jest "TOPAZ" z pracowni "MG PROJEKT" (=> zobacz projekt) . Bryła budynku jest urozmaicona. Wnętrze jest uniwersalnym, wygodnym mieszkaniem dla rodziny 4-6 osobowej. Składa się z czterech sypialni na piętrze, z których każda ma swoją garderobę. W sypialni rodziców zaprojektowano dodatkową łazienkę. Na parterze do dyspozycji mamy salon połączony z jadalnią i holem, kuchnię i dodatkowy pokój - gabinet. W domu przewidziano również garaże i przestrzeń gospodarczą.
Dom według tego projektu wykonała firma MABUDO. Budowa była błyskawiczna - ściany zostały wykonane w systemie prefabrykacji -  jednorodzinny dom z "wielkiej płyty" (zobacz film o technologii).
blog budowlany - mojabudowa.pl
Nad ostatnią kondygnacją konstrukcję stropodachową tworzą wiązary z litego drewna łączone płytkami kolczastymi. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Niewątpliwą zaletą jest szybki montaż. W ciągu 1 dnia mamy wykonaną konstrukcję stropu oraz więźbę.Nie ma przeszkód aby taki stropodach wykonywać przy ujemnych temperaturach.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Podobna konstrukcja wiązarowa jest również nad garażem. 
blog budowlany - mojabudowa.pl

dachymitek
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 286404
Komentarzy: 9
Obserwują: 30
On-line: 9
Wpisów: 63 Artykułów: 22 Galeria zdjęć: 296
o nas
Krótki opis, stanowisko, rodzaj pracy.
ARCHIWUM WPISÓW
2017 grudzień
2017 październik
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 luty
2017 styczeń
2016 listopad
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 listopad
2015 październik
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń