Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Więźba z fabryki

offlinedachymitek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
252015 odwiedzin | wpisów: 63, komentarzy: 9, artykułów: 22, obserwuje: 29
 

Strych w domu parterowym - tanie rozwiązanie.

autor: dachymitek blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
W poprzednim wpisie prezentowaliśmy więźbę z prefabrykowanych wiązarów. Była to realizacja domu według projektu "ANDREA II" z cieszącej się dużą popularnością pracowni "Archipelag".
blog budowlany - mojabudowa.pl
Konstrukcja więźby została w nim tak zaprojektowana aby stworzyć  strych na poddaszu.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Dzięki temu uzyskano w sposób bardzo ekonomiczny pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 22m2. Projektant przyjął maksymalne obciążenie 100kg/m2.

blog budowlany - mojabudowa.pl
Pas dolny wiązara stanowi konstrukcję stropu. Wejście na strych zapewnią składane schody.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Konstrukcja z suszonego komorowo drewna nie będzie się skręcać i pękać, co ma często miejsce przy więźbach z mokrego drewna. Taka tarcica jest dużo bardziej odporna na grzyby, pleśnie i wszelkie szkodniki drewna.

Dom parterowy ze strychem

autor: dachymitek blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
„ANDREA II” to  projekt popularnej pracowni projektowej „ARCHIPELAG” ( => zobacz więcej).  Jest  to  propozycja z ich kolekcji „Bianco”.  W każdym projekcie z tej serii  zminimalizowano ilość pionów instalacyjnych. Zgrupowanie w bliskim sąsiedztwie pomieszczeń, do których konieczne jest doprowadzenie wody, kanalizacji oraz systemu wentylacji pozwala ograniczyć koszty związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych oraz dodatkowych pionów wentylacyjnych.
W domach z Kolekcji BIANCO strefa dzienna jest wyraźnie oddzielona od części gospodarczej i sanitarnej, co podnosi komfort użytkowy, a dodatkowo akcentuje reprezentacyjny charakter.
blog budowlany - mojabudowa.pl
„ANDREA II G1”  to  dom parterowy z  garażem jednostanowiskowym. Przeznaczony dla 3-4-osobowej rodziny. W strefie dziennej znajduje się: salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia. Przewidziano również miejsce na toaletę oraz duże pomieszczenie gospodarcze. Strefę nocną tworzą trzy sypialnie oraz wygodna łazienka. W holu zaplanowano schody, prowadzące na praktyczny strych. Dużym atutem domu jest częściowo zadaszony taras, który tworzy dodatkowy, kameralny azyl wypoczynkowy.
Znakomitym, bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w projekcie „ANDREA 2”  jest konstrukcja wiązarowa.  
blog budowlany - mojabudowa.pl


Poniżej zamieszczamy zdjęcia z realizacji firmy „Wiązary Lewanowski” (www.wiazary-lewandowski.pl ).  Konstrukcja została wykonana z suszonej i klasyfikowanej tarcicy. Technologia płytek kolczastych i zastosowanie nowoczesnych maszyn pozwoliło na wytworzenie elementów o dokładnych wymiarach, co gwarantuje idealnie równe połacie dachowe.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Zaprojektowane wiązary pozwoliły wyeliminować kosztowny strop betonowy. Daje to kilkanaście tysięcy złotych oszczędności (poza samym stropem na obniżkę kosztów wpływa brak ławy fundamentowej pod ściananmi wewnętrznymi). Wiązary pozwoliły ponadto uzyskać  pożyteczne pomieszczenie gospodarcze – strych.
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl Ponieważ wiązary opierają się jedynie na ścianach zewnętrznych, nie ma  ścian nośnych wewnątrz.  Mogą być one wykonane w taniej technologii lekkiej. Nie ma problemu w przyszłości aby np. przesunąć ścianę dzielącą  poszczególne pomieszczenia.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Montaż głównej części więźby trwał 1 dzień. Nazajutrz wykonano roboty wykończeniowe. Tak więc montaż wiązarów, które stanowią równocześnie konstrukcją stropu trwał 2 dni. Na trzeci dzień dekarze mogli przystąpić do pracy. Obyło się bez bałaganu na budowie. Nie było ryzyka, że ktoś ukradnie tarcicę z placu budowy. Po przywiezieniu wiązarów zostały one od razu zamocowane dźwigiem na budynku. Inwestor zyskał kilkanaście tysięcy złotych, które przydadzą się na inne prace na budowie.